Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Celoplošné testovanie COVID - 19

Typ: ostatné
Testovania sa počas prvého testovacieho víkendu zúčastnilo spolu 1593 ľudí, na druhom testovacom kole bolo otestovaných spolu 1415 ľudí.

Testovania sa počas prvého testovacieho víkendu zúčastnilo spolu 1593 ľudí, z tohoto počtu bolo 30 pozitívne testovaných. Na druhom testovacom kole otestovali spolu 1415 ľudí, pozitívny výsledok vyšiel 5 testovaným. Percentuálne vyjadrenie: v prvom kole testovania bolo zistené 1,88 % ľudí vykazujúcich pozitívne príznaky pri antigénovom testovaní, v druhom kole to bolo 0,35 %.

Starosta obce ďakuje aj touto cestou všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou podieľali na príprave a priebehu celoplošného testovania Covid - 19, za zodpovedný a ľudský prístup, aj za vzornú reprezentáciu našej obce navonok pred ľuďmi, ktorí sa prišli dať otestovať spoza hraníc našej obce. Vážime si pomoc zdravotníkov, vojakov, policajtov, administrátoriek, dobrovoľných hasičov,  zabezpečovacieho tímu a dodávateľov materiálu - zdravotníckeho, čistiaceho aj administratívneho, ktorí boli ochotní vzdať sa svojho pohodlia a voľného času pre nás všetkých. Ďakujeme za trpezlivosť a ohľaduplnosť testovacím tímom, aj tým, ktorí sa prišli dať otestovať. Mimoriadne "ďakujem" patrí našim spoluobčiankam, ktoré priniesli na obecný úrad sladké a slané dobroty, ktoré boli milým prekvapením a odmenou pre nás všetkých.  Ďakujeme.


Vytvorené: 10. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 10. 11. 2020 09:19
Autor: