Obsah

Chcete ušetriť?

Typ: ostatné
Jej jedinou chybou krásy je, že ak sa ohreje, vypadáva z nej vodný kameň. Vodný kameň sa usádza v trubkách, na batériach, na keramických obkladoch, na ohrievacích telesách... Vodný kameň výrazne znižuje prestup tepla a zvyšuje spotrebu elektriny alebo plynu až o 30%. Darmo si kúpite pračku triedy „A", aby ste ušetrili energiu - za tri mesiace z nej máte triedu „D" a stále sa to zhoršuje. A podobne je to v umývačke riadu, v ohrievači vody, vo varnej kanvici, v sanitárnych zariadenia, jednoducho všade.

Súčasná celosvetová finančná kríza núti každého prehodnotiť svoje životné náklady - jednoducho šetriť. Firma Vodafix, s.r.o. ponúka možnosť ušetriť niekoľko sto eur ročne. Ponúka jednoduché prietočné zariadenie so Siliphosom, ktoré úplne zastaví tvorbu vodného kameňa. Okrem toho sa starý vodný kameň postupne z potrubia, z ohrievacích telies odstráni a úspory nižšej spotreby energií sa prejavia na výrazne nižších účtoch za elektrinu a plyn. Ponúkané riešenie je možné denne a jednoducho kontrolovať. Pravdepodobne každý má doma varnú kanvicu, ktorú musí aspoň raz za mesiac čistiť, aby zo špirály alebo z výhrevnej plochy odstránil vodný kameň. Do varnej kanvice sa každý deň aspoň raz pozrieme, a to je tá denná a jednoduchá vizuálna kontrola. Ak si necháte do prívodu studenej vody inštalovať prietočné zariadenie so Siliphosom, vodný kameň sa prestane tvoriť. O tom, či tomu tak skutočne bude, sa môžete presvedčiť práve vo vašej varnej kanvici. A ešte jedna dôležitá skutočnosť - vo varnej kanvici sa voda ohrieva na 100°C. Ani v pračke, ani v umývačke riadu a ani v ohrievači vody na takú vysokú teplotu nemáte. Ak sa Vám neusadí vodný kameň vo varnej kanvici, do ktorej denne vidíte, vodný kameň sa neusadí nikde.

Prietočné zariadenie je jednoduché, a preto je aj lacné. Siliphos má obmedzenú rozpustnosť. V studenej vode, ktorá cez prietočné zariadenie preteká, sa ho nerozpustí viac ako 3 mg/liter teda 3 gramy v tisíc litroch vody. Práve preto systém ošetrenia so Siliphosom má súhlas Hlavného hygienika SR pre jeho použitie v pitnej vode. Priemerný občan spotrebuje denne do 80 litrov pitnej vody (vrátane hygieny), za rok je to približne 300 000 litrov. Cena Siliphosu na ročnú spotrebu vody pre jednu osobu sa pohybuje do 1,50 €.

Ak by ste mali záujem o výrobok či bližšie informácie, tieto vám poskytne aj firma SK Cosmopolit s.r.o., so sídlom na Námestí SNP č. 17 v Slovenskej Ľupči, kontakt na tel. čísle 0903 536 033.


Vytvorené: 6. 3. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:45
Autor: