Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Kutliarsky deň - 12. ročník 13

Obsah

Motorky...

Typ: ostatné
Práve v tieto dni, ak práve neprší, nás to láka na prechádzku do prírody, chceme načerpať sily a oddýchnuť si v akejsi oáze pokoja. Chceme sa oslobodiť od pracovného zhonu, od hluku mesta, výfukových plynov áut. Veď to, že ticho lieči, je všeobecne známe. A keď k tomu pridáme šumenie stromov, vtáčí spev a zurčanie potôčika ...

Takéto prostredie môžeme nájsť v obci (na záhrade) aj v jej okolí. Môžeme, no nie vždy nájdeme. Najmä nie vtedy, ak v našej blízkosti „šantia" chlapci na motorkách. Rodičia týchto motorkárov iste vedia, čím sa ich deti zaoberajú, ako trávia voľný čas a možno tento šport aj podporujú. Veď motokros je uznávaná športová disciplína a iste je lepšie sedieť na motorke ako v krčme. Problém sa tu však nájde - jazdenie po súkromných pozemkoch. Ani samotným jazdcom, ani ich rodičom by iste nebolo milé, keby si niekto urobil z ich pozemku ihrisko, skateboardovú dráhu alebo motokrosový areál. Treba uznať, že chlapci nemajú kde jazdiť. Ak ale nemám miesto na jazdenie - čo vlastne nemám, pretože mi nepatrí, nebudem sa tam prevážať na motorke.

Ako iste vieme, motokros je pomerne nebezpečný a aj drahý šport. To môžu dosvedčiť aj tí, ktorým už dali chlapci zo Životného prostredia či Správy TANAPu pokutu.


Vytvorené: 6. 3. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:45
Autor: