Menu
Obec Selce
Obec Selce

Zobrali ste už na vedomie, že ...

... čo je moje, o to sa musím postarať? Prichádza jar, a preto tak ako každý rok i teraz je povinnosťou nás všetkých poriadiť priestory okolo obývaných ale aj neobývaných domov, ktoré sú vo vlastníctve občanov. Tak isto je potrebné kosiť na pozemku trávu počas celého vegetačného obdobia, aby sa semená burín nevysievali do okolia. Týmto nielenže skrášlime svoje okolie, ale zabránime tým aj sťažnostiam na našu adresu kvôli zaburiňovaniu okolia. Dovolíme si upozorniť občanov na zákaz vytvárania skládok v blízkosti vodných tokov, a to aj povedľa potôčika v časti Vyšovec. Tiež pripomíname, že je zakázané vypaľovať trávne porasty.

... dňa 20. mája 2010 bola skolaudovaná kanalizácia v obci Selce, a tým sa pre väčšinu našich občanov vytvorili podmienky na napojenie na delenú kanalizáciu? Pred samotným napojením je potrebné uzatvoriť so StVPS a.s. Banská Bystrica zmluvu o odvádzaní odpadových vôd.

Obšírnejšie sme o problematike ako sa pripojiť a prečo sa pripojiť na verejnú kanalizáciu písali v Spravodajcovi 3/2010.

... aj zákon hovorí o povinnosti odpratať výkaly po svojom psovi, a teda neznečisťovať nimi naše životné prostredie? Verím, že každý to na svojom dvore alebo pozemku takto robí, pretože kľučkovať po dvore alebo po vlastnej lúke pomedzi psie výkaly, by bolo asi nemysliteľné. Aj na dedine sme predsa normálni ľudia so základnými hygienickými a estetickými návykmi. Nosme teda na prechádzku so psom aj vrecúška (nepotrebné igelitové „sáčky"), aby po našom psovi zostalo všade čisto. A hlavne pamätajme na to, že prechádzame po súkromných pozemkoch, aj keď tade vedie chodník.

... autobusové zastávky sú nielen miesta, kde zastaví autobus, aby cestujúci (väčšinou Selčania) mohli nastúpiť alebo vystúpiť z autobusu, ale kde sa ľudia aj určitú dobu pred nástupom do autobusu zdržia? To, že by sa na tomto mieste nemalo fajčiť, iste každý vie. To, že na autobusových zastávkach treba udržiavať poriadok, je samozrejmé. Tak neviem, kto odhadzuje na zem papiere, občas aj plastové fľaše. Kto odhadzuje na zem „špaky" (spisovne ohorky), to už trochu tuším.

... v našej obci má skoro každá domácnosť vlastnú smetnú nádobu? Aj preto neodhadzujeme odpadky (lístky z autobusu, vrecká z chipsov, PET fľaše, cigaretové škatuľky, ohorky) na chodník, ani na trávnatý. Odpadky dávame spravidla do smetného koša, ak ich likvidujeme ináč, nezaťažujeme tým cudzie pozemky.

 
 
Dátum vloženia: 1. 1. 2011 21:00
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:148
TÝŽDEŇ:734
CELKOM:1376016

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady