Menu
Obec Selce
Obec Selce

3/2011 MÁJ-JÚL

3/2011 MÁJ-JÚL

Aktivity červeného kríža

Dátum: 1. 8. 2011

Na požiadanie obecného úradu zostavil Miestny spolok SČK v Selciach zdravotnú hliadku, ktorá pomáhala ľuďom so zdravotnými ťažkosťami počas Kutliarskeho dňa. Hliadku vykonávali členky MS SČK pani Mária Rusková, pani Terézia Koctúrová a pani Edita Šemšelová. Pri plnení svojich povinností ošetrili úraz s vyvrtnutým členkom. Výbor MS SČK ďakuje menovaným členkám za ochotu pomôcť aj za obetovaný čas.

6. ročník Kutliarskeho dňa

Dátum: 1. 5. 2011

Aj keď sme sa tento rok zo začiatku obávali nepriaznivého počasia, ktoré nám nakoniec žičilo, za úspešný Kutliarsky deň treba poďakovať hlavne ľuďom, ktorí sa o jeho zdarný priebeh postarali. Sú to všetci usporiadatelia, účinkujúci, predávajúci. Veľká vďaka patrí kuchárom a pomocnému personálu, ktorí uvarili niekoľko desiatok kotlov chutného držkového, hovädzieho a poľovníckeho gulášu.

Veľkolepé oslavy

Dátum: 1. 5. 2011

Je to iste aj preto, že náš kostol je zasvätený práve týmto dvom významným osobnostiam v našich dejinách a že práve 5. júla sa tu schádzajú pútnici zo širokého okolia. V slávnostne vyzdobenom kostole celebroval omšu biskup Rudolf Baláž. V sprievode z fary išlo 30 kňazov a bohoslovcov a 50 chlapcov miništrantov z okolia. Pobožnosť mohli sledovať aj veriaci v okolí kostola, kde bolo nainštalované ozvučenie. Omšu svojím spevom obohatil aj pán Mojmír Caban, člen Radošínskeho naivného divadla. Návštevníkov si uctili šikovné selčianske kuchárky tvarožníkmi a pekný deň spríjemnili aj slnečné lúče.
Anna Koctúrová

Postrehy z Kutliarskeho dňa 2011.

Dátum: 1. 5. 2011

Máme za sebou ďalší ročník dnes už tradičného Kutliarskeho dňa. Myslím si, že tak oficiálne vedením obce, ako i laicky občanmi a návštevníkmi bude hodnotený ako úspešný. V podstate tak ho hodnotím aj ja. Mám však zopár postrehov, s ktorými sa chcem prostredníctvom Spravodajcu obce Selce podeliť, pretože elektronická forma diskusie občanov bola vedením obce zastavená.

Venované memorandu slovenského národa

Dátum: 1. 5. 2011

Mesto Martin bolo pred 150 rokmi epicentrum národného diania a miestom predloženia programového dokumentu štátoprávnych, politických a kultúrnych požiadaviek slovenského národa. Memorandum, podľa slov Svetozára Hurbana Vajanského, bolo geniálne, charakterné, duchovné dielo našich otcov z roku 1861. Prostredníctvom neho naši predkovia bojovali za národné práva a štátnu samostatnosť Slovákov.

Pripomíname si...

Dátum: 1. 5. 2011

Prázdninové dni sú bohaté na zážitky, nové skúsenosti, no takisto sú vhodné aj na pripomínanie si mnohých sviatkov či významných dní.

Program dodávok potravín v roku 2011

Dátum: 1. 5. 2011

3/2011 MÁJ-JÚL

Skaly z povesti

Dátum: 1. 5. 2011

Skupina milovníkov prírody oznamuje našim občanom, že v lokalite Jamky, v lese, ktorého vlastníkom je ZUPS, bolo upravené priestranstvo pri dvoch skalách, ktoré sú unikátom v našom chotári.

Náhrada škôd na lesných a poľnohospodárskych pozemkoch..

Dátum: 1. 5. 2011

Na základe celoročného monitoringu vykonávaného užívateľmi poľovných revírov v okrese Banská Bystrica stavy diviačej zveri za posledné roky aj napriek snahe túto zver regulovať intenzívnym lovom, vykazujú neustále stúpajúcu tendenciu, čo má za následok výskyt neúnosných škôd spôsobovaných touto zverou na poľnohospodárskych plodinách a majetku občanov.

Naši sa nestratili

Dátum: 1. 5. 2011

Naši hasiči sa 9. júla 2001 zúčastnili v Šalkovej VIII. ročníka hasičskej súťaže O putovný pohár primátora Banskej Bystrice. Napriek tomu, že technické podmienky dobrovoľných hasičských zborov nie sú všade rovnaké, naši hasiči sa za svoje umiestnenie hanbiť nemusia. Naši najmladší reprezentanti súťažili v zmiešanom deväťčlennom družstve (päť dievčat a štyria chlapci). Spomedzi siedmich súperiacich družstiev sa im ušlo umiestnenie práve v strede, keď so stratou 5,73 sekúnd na prvé miesto skončili ako štvrtí. V najviac obsadenej disciplíne nás opäť pekne reprezentovali naši muži, keď vo veľkej konkurencii mali stratu na prvé miesto len jedenásť sekúnd. Relatívne najlepšie obstáli muži nad 35 rokov, pretože aj keď strata na víťaza tu bola najväčšia, umiestnili sa na druhom mieste.

Aj takí sa medzi nami nájdu

Dátum: 1. 5. 2011

Hovorí sa, že všetko, čo začína, speje k svojmu koncu. Iste je to veľká pravda, no mnohokrát si ju neuvedomujeme. Nechcem tu písať o našom míňajúcom sa živote, chcem sa skôr zamerať na stále sa opakujúce javy, teda tie, ktoré pominú, ale po čase - možno po roku, sa opäť vrátia. Napríklad ročné obdobia. Tie prichádzajú a odchádzajú pravidelne, aj keď sa nám občas zdá, že leto bolo chvíľku v júni, týždeň v júli a už prichádza jeseň. Takisto sa nebudem zaoberať sviatkami - tie sa spravidla viažu k určitému dátumu v roku a buď si na ne spomenieme sami od seba, alebo nám ich pripomenú médiá.

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:111
TÝŽDEŇ:2295
CELKOM:1359947

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady