Menu
Obec Selce
Obec Selce

Aj takí sa medzi nami nájdu

Hovorí sa, že všetko, čo začína, speje k svojmu koncu. Iste je to veľká pravda, no mnohokrát si ju neuvedomujeme. Nechcem tu písať o našom míňajúcom sa živote, chcem sa skôr zamerať na stále sa opakujúce javy, teda tie, ktoré pominú, ale po čase - možno po roku, sa opäť vrátia. Napríklad ročné obdobia. Tie prichádzajú a odchádzajú pravidelne, aj keď sa nám občas zdá, že leto bolo chvíľku v júni, týždeň v júli a už prichádza jeseň. Takisto sa nebudem zaoberať sviatkami - tie sa spravidla viažu k určitému dátumu v roku a buď si na ne spomenieme sami od seba, alebo nám ich pripomenú médiá.

Zaujímavé však je, že niektorí si nepamätáme takú samozrejmú vec, akou je udržiavanie poriadku vo svojom okolí. A vo svojom okolí myslím nielen najbližšie okolie svojho domu, ale aj miesta, kde sa kedykoľvek pohybujeme, teda na ulici, v cintoríne, v obci aj mimo nej. Myslím tým aj na neporiadok za múrmi cintorína, o ktorom sme už neraz písali. A aj keď máme tendenciu zvaľovať niektoré činy na deti, toto teda deti naozaj na svedomí nemajú. Hneď vedľa cintorína - v areáli materskej školy, je druhý „kameň úrazu". Niekoľkokrát bolo písané v Spravodajcovi aj vyhlasované v miestnom rozhlase, aby do areálu MŠ nechodili cudzie osoby, konkrétne - aby sa v priestoroch škôlky nezdržiavali mladí chlapci a dievčatá, aby tam nerozbíjali zariadenie a neničili školský majetok, aby po sebe nezanechávali neporiadok v podobe ohorkov, cigaretových škatuliek, fliaš, či prezervatívov. Žiaľ, toto všetko je o našich selčianskych deťoch. Samozrejme, len o niektorých. Zatiaľ žiadne upozorňovanie ani prosby neboli účinné. Ktovie prečo. Podobný neporiadok môžeme nájsť aj na iných miestach obce, napríklad pri Dome smútku, pri školskej jedálni, pri mliekarni ...

Ináč to vyzerá v okolí Seliec, pri cestách a cestičkách v lone prírody. Sem - tam sa objaví plastová fľaša, igelitka, pneumatika, či iný „vhodný doplnok". Prírode takéto úpravy neprospievajú, stále je však krásna a zaujímavá, schopná poskytnúť nám oddych, pokoj rozptýlenie. Zachovajme teda to pekné a dobré aj pre ľudí, čo prídu po nás, pre ďalšie generácie ľudské, no i tie zvieracie a rastlinné. Chráňme a zveľaďujme svet a prostredie okolo nás, pretože človek prírodu potrebuje.

Dátum vloženia: 1. 5. 2011 20:40
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:165
TÝŽDEŇ:751
CELKOM:1376033

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady