Menu
Obec Selce
Obec Selce

4/2011 AUGUST-OKTÓBER

4/2011 AUGUST-OKTÓBER

„Múdremu neraď, silnému nedvíhaj“

Dátum: 1. 8. 2012

O prostredí, v ktorom žijeme, sa už popísalo a pohovorilo dosť. Slová sa však míňajú účinku, väčšinou sme vo fáze, keď si niečo prečítame, pritakáme alebo nesúhlasne pokrútime hlavou - a nič sa nedeje.

Október - mesiac úcty k starším

Dátum: 1. 8. 2011

Zohrieva boľavé kĺby, pohladí vráskavú tvár, vráti myseľ o pár rokov naspäť. Októbrové slnko dáva pocit naplnenia, oddychu, ale aj únavy, ktorá nasleduje po sparnom lete.

NAŠA základná umelecká škola

Dátum: 1. 8. 2011

Hudba je druh komunikácie, s ktorou sa dorozumiete na celom svete bez toho, aby ste ovládali cudzie jazyky.

Máte trochu voľného času?

Dátum: 1. 8. 2011

Cvičenia sa budú konať každú stredu o 18,45 hod. pod vedením pani Mgr. Márie Ruskovej. Pozor! Oproti minulým rokom nastala zmena. Podľa rozhodnutia Obecného zastupiteľstva v Selciach sa za každé použitie miestnosti musí zaplatiť 1 Euro. Pri prvom cvičení preto cvičenky zaplatia 1 Euro, ďalej podľa dohody a potreby. Na cvičenie je teda potrebné priniesť so sebou 1 Euro, uterák a športovo sa obliecť. Potom už treba mať len chuť hýbať sa a nie nečinne sedieť a lamentovať nad svojím zdravím. Pozývame všetkých - bez obmedzenia vekových kategórií.
Tešíme sa na spoločne prežité večery.
Anna Smatanová, preds. MS SČK

Milí športoví priatelia.

Dátum: 1. 8. 2011

Krátia sa nám dni, o chvíľku tu máme zimu, preto vám chcem ponúknuť vyplnenie utorňajšieho večera od osemnástej hodiny pekným a bezpečným športom - stolným tenisom. Týmto pozývam do Kultúrneho domu v Selciach dospelých aj deti príjemne si zašportovať.
Vladimír Očenáš

Poďakovanie...

Dátum: 1. 8. 2011

V nedeľu 18. septembra 2011 o 10.00 hod sa náš príbuzný pán Jozef Mesík napriek vysokému veku rozhodol ísť do Selčianskej doliny, kde tak rád chodieval.

Na poučenie aj na zopakovanie...

Dátum: 1. 8. 2011

Začiatok nového školského roku je už za nami, je tu štvrťročná klasifikácia - o chvíľu budú Vianoce. Žiaci sa učia „až sa im z kečky parí", jedni pre vlastné potešenie, iní pre pokoj v dome. Niektorí sa neučia, a len oni vedia, prečo. Hovorí sa, že človek je tvor zvedavý.

Upozornenia...

Dátum: 1. 8. 2011

4/2011 AUGUST-OKTÓBER

Snem Matice slovenskej prijal nové stanovy i program...

Dátum: 1. 8. 2011

V úvode zasadnutia pozdravil matičiarov i ostatných prítomných nový predseda Matice slovenskej pán Marian Tkáč. Poukázal na fakty, že Matica, ale aj všetci Slováci, by si mali vo väčšej miere všímať slovenský vidiek a v matičnej práci sa orientovať smerom k Slovákom žijúcim na juhu. Vedúci kancelárie prezidenta pán Milan Čič v úvode príhovoru pozdravil účastníkov snemu aj v mene prezidenta Ivana Gašparoviča, ktorý podporil nové vedenie Matice a odkázal, aby matičiari vedeli vyjadrovať základné hodnoty Matice, ktoré patria k histórii slovenského národa postavené na cyrilometodských princípoch.

HROBOVÉ MIESTA NA MIESTNOM CINTORÍNE V SELCIACH

Dátum: 1. 8. 2011

V roku 2011 sa cintorínsky poplatok vyberá na základe už uzavretých zmlúv z roku 2010.

... pre chovateľov a milovníkov psov

Dátum: 1. 8. 2011

O psíkoch, psíčkaroch, probléme okolo voľne behajúcich psov sa už popísalo neúrekom. Keďže v našej obci je tento problém stále aktuálny, skúsime sa naň pozrieť opäť. A začneme pekne poporiadku.

Stretnutie potomkov po Pavlovi Samuelčíkovi od Kozákov (nar. 1857)

Dátum: 1. 8. 2011

Roky plynú, generácie vymierajú, dobre nám padlo priblížiť našim potomkom, kto boli ich aj naši predkovia.

Vykurovacia sezóna

Dátum: 1. 8. 2011

Prichádza vykurovacie obdobie, ktoré je možné charakterizovať aj ako obdobie zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov pri nedodržaní technických podmienok a požiadaviek na protipožiarnu bezpečnosť, hlavne pri inštalácii, prevádzkovaní palivových spotrebičov, elektrotepelných spotrebičov, zariadení ústredného vykurovania, pri výstavbe a používaní komínov a dymovodov, nedodržaní lehôt ich čistenia a vykonávania kontrol. Dodržiavaním nasledovných podmienok predídete vznikom požiarov od vykurovacích telies.

DHZ Selce informuje...

Dátum: 1. 8. 2011

Jeseň sa nám ukazuje v plnej kráse, suché slnečné počasie síce nepraje pôde a rastlinám, no turisti si môžu kedykoľvek urobiť výlet do okolitej prírody. Na podnet predsedu DHZ v Selciach sa preto dňa 2. októbra uskutočnil turistický prechod Špania Dolina - Šachtičky - Selčianska dolina. Na tejto krásnej prechádzke jesennou prírodou sa zúčastnilo 39 selčanov. V Čachove pod klenom čakalo všetkých účastníkov malé prekvapenie v podobe špekáčikov pripravených na opekanie. Samozrejme, že každý si mohol poopekať potraviny podľa svojej chuti. Turistov prechádzka prírodou tak nadchla, že už sa chystajú na ďalšiu. Termín bude vyhlásený v miestnom rozhlase.

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:27
TÝŽDEŇ:27
CELKOM:1372289

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady