Menu
Obec Selce
Obec Selce

„Múdremu neraď, silnému nedvíhaj“

O prostredí, v ktorom žijeme, sa už popísalo a pohovorilo dosť. Slová sa však míňajú účinku, väčšinou sme vo fáze, keď si niečo prečítame, pritakáme alebo nesúhlasne pokrútime hlavou - a nič sa nedeje.

Naše vnútro zostane nedotknuté, naše správanie nemenné. Tak akosi je to aj so zveľaďovaním našej obce. Dovolávame sa krajších autobusových zastávok, a keď ich máme, stávajú sa terčom vandalizmu, pretože obec ich dostatočne nechráni. Veľa sa hovorí o tom, že naše malé deti nemajú vhodnú plochu na preliezačky a kolotoče, pretože do škôlky je vstup zakázaný. Našla sa plocha, vybudovalo sa detské ihrisko pre najmenších, no spokojnosť tu stále nie je. Raz vadí návštevníkom zdevastovaná hojdačka, inokedy zlomená doska na preliezačkách. Našťastie nikomu nevadia porozhadzované obaly z keksíkov, či plastová fľaša z jupíka, ktorú si tu asi zabudlo nejaké dieťa. A deťom nevadia ani cigaretové ohorky, ktoré sa v blízkosti ihriska nachádzajú. Hádam by bolo načase, aby obec aj tu konečne urobila poriadok, pretože za poriadok je zo zákona zodpovedná obec. Aj preto sa stará o odvoz smetí každý týždeň, aj preto dáva v určitých časových intervaloch do obce pristaviť veľkoobjemové kontajnery na rôzny odpad. Každé kontajnery sú na iný odpad - vždy je to vyhlásené miestnym rozhlasom. Pri každom takomto zbere je nejaký problém - aj o tomto sa už dosť popísalo a povravelo. A tak tomu bolo aj tento rok. Len čo sa zložil kontajner (kdekoľvek) na veľkoobjemový odpad, do ktorého sa dáva napr. stavebný odpad, starý nábytok ..... , už aj bol preplnený. Nastal problém po celej obci, pretože prebytočný náklad musel „niekto" zložiť a opätovne naložiť do ďalšieho - novopristaveného, kontajnera. Najhoršie dopadol kontajner pred kultúrnym domom. Nepotrebnými vecami sa zaplnil v rekordne krátkom čase a v takom množstve, že by tam nebolo možné „už ani ihlu zapichnúť". A na dôvažok do kontajnera niekto hodil aj plechovku s nejakou farbou či lepidlom, ktorá sa vyliala a tiekla a tiekla... až potiekla po novej dlažbe na chodníku. Chodník - teda obecný majetok, bol dokonale znehodnotený, pretože farba (lepidlo) sa z dlažby odstrániť nedala - bolo treba vymeniť dlažbu na tejto časti chodníka. Aj tu sa ukázalo, že nadarmo sa bude hlásiť, písať... Ak ľudia nechcú, nič sa nezmení.

A ešte jedna poznámočka na záver: Kto je to „obec"? Sú to všetci ľudia bývajúci na určitom mieste? Je to starostka alebo pracovníci obce? Podľa rôznych definícií môže byť obec

základná územnosprávna jednotka, osídlené územie s jednoznačným menom, dedina, ale aj obyvatelia dediny, či skupina ľudí so spoločnými záujmami. Čo teda je obec Selce? Je to územie, kde žije 2167 obyvateľov a tí všetci sú obec. Som tam ja, ty i „Fero Mrkvička".

Dátum vloženia: 1. 8. 2012 20:32
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:136
TÝŽDEŇ:136
CELKOM:1321405

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady