Menu
Obec Selce
Obec Selce

Napĺňame svoje sny...

Veľký svojim myslením i správaním. Muž, ktorý sníval o lepšom svete. O takom, kde by mali všetci ľudia rovnaké práva, boli si navzájom rovní.

Každý z nás sníva svoj vlastný sen, každý sa ho snaží naplniť podľa svojich schopností, podľa vlastných síl. Snom mnohých starostov býva pekná, čistá, uprataná obec s milými láskavými občanmi, ktorí si vzájomne pomáhajú a majú sa radi, teda presne podľa hesla: jedna dedina - jedna rodina.

Naša obec patrí k tým šťastnejším a dovolím si povedať aj krajším. Hlavnú cestu a viac-menej aj bočné ulice máme bez výtlkov, chodníky bez jám a chýbajúcich dlaždíc. Trávnaté plochy v Selciach bývajú zväčša pokosené, osvetlenie funguje. Máme vybudované detské ihriská pre malé deti aj oddychovú zónu pri cintoríne, kde sa dá v pokoji posedieť a popremýšľať nielen o tých, čo nám odišli, ale aj o nás a našom živote. A máme ešte niečo, čo k nám mnohí ľudia chodia obdivovať: krásnu prírodu, vzduch, ktorý teraz vonia jeseňou,zurčiace potoky s lesmi a lúkami posiatymi kvetmi.

Tešme sa teda z toho, čo máme a chráňme si to. Opatrujme prírodu okolo našej obce a dávajme pozor aj na to, čo máme v obci. Na svoje domy a záhrady, ale aj na naše - obecné, teda „pre všetkých" zriadené oddychové plochy či účelové stavby. Chráňme ich pred neprajnými rukami, pretože múry, zábradlia, osvetlenie aj výsadba stromov a krov je tu pre každého z nás, aj keď sme sa na ich vzniku nijako nepodieľali. Vážme si prácu iných. Možno aj oni si potom konečne začnú vážiť našu prácu. Prosíme preto občanov, ktorí majú vedomosť o ničení alebo kradnutí nášho spoločného majetku, aby toto nahlásili na obecnom úrade. Veď rozhadzovanie piesku z detských pieskovísk, rozoberanie gabiónových košov, poškodzovanie okrasnej výsadby - kríkov a stromov, to by nemalo nechať ľahostajným nikoho z nás. Majetok obce je predsa to naše, teda aj moje, no zároveň to má slúžiť všetkým. Neničme už hotové dielo, veď ktovie, kedy budú financie na ďalšiu obnovu či rozkvet tejto dediny.

                                    komisia ochrany verejného poriadku

Dátum vloženia: 1. 9. 2013 14:45
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:89
TÝŽDEŇ:89
CELKOM:1321358

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady