Menu
Obec Selce
Obec Selce

35. ročník stolnotenisového turnaja...

1/2014 MAREC

 Pripomeňme si, že stolný tenis sa v Selciach začal hrávať v základnej škole v roku 1968. O 10 rokov neskôr položili stolní tenisti základy športového zápolenia, ktoré trvá podnes.

Tohto roku sa na turnaji zišli nadšenci zo širokého okolia - z Banskej Bystrice družstvo Magenta a Cobra, stolní tenisti z Medzibrodu, Lučatína, Podkoníc, Riečky, z breznianskeho okresu nás svojou účasťou podporili z Dubovej a Predajnej, no prišli aj hráči zo Zvolena, z Budče, Sielnice, z Kováčovej a samozrejme hostitelia zo Seliec. Spolu súťažilo 39 hráčov v 6 skupinách po 6 - 7 hráčoch. Hralo sa na 6 stoloch pavúkovým systémom až do finále. Súťažiaci hrajú v 4. -5. lige okresov Banská Bystrica, Brezno a Zvolen.

Výsledky:

Súťaž muži občania Seliec žiaci zo Seliec

  1. Slašťan, Riečka J. Rusko Jakub Rusko

  2. Slabej, B. Bystrica P. Patráš Martin Bohuš

  3. Skatmári, B. Bystrica J. Mesík Lenka Bohušová

 

Veľmi ma teší, že o turnaji sa hráči vyjadrili, že je dobre zorganizovaný, na dobrej úrovni a hráči sa naň tešia aj preto, lebo je to posledný turnaj v roku. Hrá sa bez rozhodcov, pretože súťažiaci si navzájom dôverujú. Hráči si pochvaľovali dobrý kolektív aj občerstvenie, o ktoré sa postarala rodina Očenášová.

Je mi ľúto, že v posledných rokoch klesá záujem občanov Seliec nielen o túto akciu, ale o tenis a šport celkovo. Za mojich mladých čias bol hráčom k dispozícii 1 hrací stôl, ktorý vlastnil zväz mládeže a chodili sme hrávať „ping-pong" po večeroch do kultúrneho domu. Na hru čakalo aj 20 hráčov a niekedy aj 2 hodiny, len aby si mohli 10 minút zahrať. Teraz v kultúrnom dome máme a udržiavame 6 hracích stolov a väčšinou zívajú prázdnotou.

Na záver ďakujem všetkým, ktorí si prídu zahrať stolný tenis aspoň 1-krát do týždňa, a tiež vedeniu obce za akúkoľvek pomoc, ktorú nám počas roka poskytnú. Veľmi by ma potešilo, keby sa do radov stolných tenistov zapojila aj mladšia generácia, ktorá by prevzala štafetu tohto pekného športu po mne a po Jánovi Trpkovi. Tiež by bolo pekné, keby sa na našich akciách zúčastnili aj predstavitelia obce, ako je to vidieť v iných dedinách. Možno by ich účasť na športových podujatiach zvýšila prestíž dôstojnosť a dôležitosť tohto podujatia.

Vladimír Očenáš

Dátum vloženia: 1. 1. 2014 14:18
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:170
TÝŽDEŇ:1497
CELKOM:1246426

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

harmonogram zberu odpadu