Menu
Obec Selce
Obec Selce

Kutliarsky deň - 12. ročník

V sobotu 10. júna 2017 sa v našej obci konal už 12. ročník varenia kutlového guláša, ktorý sa aj tento rok tešil veľkej návštevnosti.

Aj napriek popoludňajšiemu dažďu prišlo na selčianske futbalové ihrisko množstvo hostí, pre ktorých bol pripravený bohatý program.
Počas dňa si návštevníci mohli vychutnať vystúpenie detského folklórneho súboru Vánok zo Seliec, spev mládeže zo ZUŠ Slovenská Ľupča-Selce, operný spev Stanislava Matisa, dychový orchester z partnerského poľského mikroregiónu Stryszow či úsmevno-zábavnú skupinu Traky.

Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie, ako skákacie hrady, vystúpenie záchranárov s cvičenými psíkmi, jazda na koni a lukostreľba.
Nechýbali ani výrobky ľudových remeselníkov a expozícia Gazdovského dvora, vďaka ktorej sme sa preniesli do minulosti Seliec.

Určite by viacerí so mnou súhlasili, že najočakávanejším prvkom programu bolo práve vystúpenie Selčianskych milovníkov folklóru v sprievode ľudovej hudby Jána Maka a Fujaristov „Svrčinovcov“.
Z daného vystúpenia bolo cítiť veľkú emóciu. Všetci vystupujúci zanechali na pódiu veľký kus svojho srdca, za čo boli odmenení obrovskými ováciami z publika, ktoré nemali konca.

Ku koncu programu vystúpili na svojich bicykloch víťazky Česko Slovensko má talent – ACT 4 Slovakia a členovia zoskupenia Keep Movin, ktorí predviedli odvážne akrobatické kúsky. Na záver hrala skupina Galaxy a tento vydarený deň ukončil Filip Lamper so svojou diskotékou pre všetkých.

V neposlednom rade nemožno nespomenúť súťaž vo varení kutlového (držkového) guláša, ktorej víťazom sa stali Mládežníci z Banskej Bystrice, na 2. mieste sa umiestnili Maroš Mikloš a Július Meško a 3. miesto získali manželia Tomečkovci.

Všetkým zúčastneným i hosťom tohto podujatia zo srdca ďakujeme!

Dátum vloženia: 10. 6. 2017 0:15
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 6. 2017 0:44
Autor: Mgr. Katarína Chovancová

Fotogaléria

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:121
TÝŽDEŇ:2305
CELKOM:1359957

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady