Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Turistický prechod Donovaly – Čachovo

Typ: ostatné
V piatok 19. októbra dal náš spoluobčan Vlado Očenáš vyhlásiť v miestnom rozhlase, že v nedeľu sa bude konať túra z Donovál, kde sa rozhodne, ktorým smerom pôjdeme. Keďže na nedeľu hlásili krásne jesenné počasie, tejto informácii zodpovedal aj počet účastníkov v autobuse. Selčiansky autobus bol taký plný, že sme skoro zmeškali prípoj na Donovaly.

Po vystúpení na Donovaloch a prvotných rozpakoch akou trasou sa pôjde, sa celá skupinka prekvapujúco zhodla, že chceme prejsť najdlhšiu trasu, a preto sa vylúčil smer Baláže. Náš vodca nás nasmeroval cez osadu Buly. Viacerí sme cez túto osadu prechádzali prvý krát. V krásnom jesennom počasí nám cesta ubiehala rýchlo, na oddychovej zastávke sme sa posilnili a pozoznamovali. Pôvodne bol určený smer Šachtička - kávička, ale keď nám skúsení chlapi pred Šachtičkou ukázali skratku do Selčianskej doliny aj s medvedími stopami, opäť sme sa zhodli a vyrazili sme týmto smerom. Tí, ktorí boli vo vedení, boli odmenení nájdením nádherných dubákov s hlavičkami vo veľkosti polievkového taniera.

Túru sme ukončili v čachovskom zrube, niektorí v plnej sile, niektorí na smrť unavení. Vytvorila sa výborná partia ľudí, ktorá dorazila do cieľa. Škoda, že sa nám jeseň zmenila na zimu a nemohli sme absolvovať túru na Krížnu, na ktorej sme sa dohodli. Nevadí. Táto túra príde na rad neskôr.

                                                                       Danica Barnová


Vytvorené: 6. 3. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:45
Autor: