Menu
Obec Selce
Obec Selce

Milí matičiari, nezabúdajme

Je toho veľa, čo sme my Slováci vo svojom historickom žití na tomto svete prešli a čo sme v rodnej vlasti prežili. Veľa si naši predkovia odovzdávali z pokolenia na pokolenie, mali by sme si preto držať, čo nám Slovákom patrí, tak ako sa k svojej generácii prihovoril Martin Rázus: „Nuž čujte dnes i vy ľudia, ak máme byť vrastení do života národa svojho, mali by sme konať pre jeho dobro."

Naša úcta patrí Antonovi Bernolákovi, ktorý presadzoval prirodzenú rovnosť ľudí , čo vyjadril svojimi slovami: „Národ ne po kolení, ne zemanstvo, ne bohatstvo človeka statočným robí, ale vlastná jeho dokonalosť a cnosť." Nemali by smezabúdaťna Slovenské učené tovarišstvo, ktoré bolo dieťaťom Antona Bernoláka.

Nezabúdajme v matičnom a národnom spoločenstve si uctiť 215. výročie narodenia Dr. Štefana Moyzesa, prvého predsedu našej kultúrnej ustanovizne.

Nezabúdajme nikdy na černovskú tragédiu spred 105. rokov. Táto ťažká ľudská tragédia sa stala svedectvom našej morálky, je to začiatok cesty za pravdou. Na pamätníku v Černovej je napísané: „Žehnaj pane náš národ, za ktorý títo zomierali."

Nezabúdajme na Romana Kaliského, ktorý nosí slovenský národ a jeho vlasť vo svojom srdci. Vyjadril to slovami: „Slovenský národ má vrodený a dejinami vypestovaný zmysel pre pomoc a svojpomoc. My Slováci sme národ, ktorý vždy rešpektoval práva iných a preto žiadame, aby aj iní rešpektovali naše práva na túto zem, ktorej sme všetci veľa dlžní a na to nikdy nezabúdajme a nezabudnime!

                                                               Mária Čunderlíková

Dátum vloženia: 1. 12. 2012 15:46
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:55
TÝŽDEŇ:1788
CELKOM:1341042

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady