Menu
Obec Selce
Obec Selce

Október – mesiac úcty k starším

Október je ozajstný jesenný mesiac. Už nedýcha na nás leto, no zimu ešte nečakáme.

 Okolo nás stromy zhadzujú farebné lístie z konárov a my sa môžeme prechádzať po červených, zlatých, zelených a žltých chodníkoch, obdivovať dozreté jablká, orechy, hrozno, jarabinu. Jeseň je jednoducho doba zrelosti. A tak je to aj v ľudskom bytí.

Každoročne v októbri bilancujeme uplynulé obdobie, našu vykonanú prácu, náš život. Každoročne v októbri si spomenieme viackrát aj na našich blízkych, ktorým už čas ubral zo svižnosti pri chôdzi a nadelil viac šedín. Nič však neubral z ich hodnoty, skôr naopak. Platí, čo už niekto dávno pred nami povedal: Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov,  keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov,  keď aj on bol mladý.  Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi. 

Každý z nás je pútnikom na svojej ceste životom. Raz je to prechádzka ružovou záhradou, inokedy strastiplná púť. Niekedy je to zelená lúkaplná obyčajných kvetov - to sú tie všedné, niekedy nekonečne dlhé dni, daždivé počasie, choroba, či bolesť, ale zároveň vidíme aj krásne kvety lásky, radosti a pohody, a to najmä v spojení s návštevou našich blízkych či priateľov.Práve z týchto dní čerpáme radosť a silu do dní obyčajných, dní každodenného života. 

Je október, mesiac, kedy viac ako inokedy môžeme prejaviť úctu k tým skôr narodeným. Dovoľte preto, aby som v mene obecného úradu aj v mene svojom popriala našim starším spoluobčanomveľa zdravia, šťastia, úprimných priateľov a milujúcu a súdržnú rodinu.Aby nikdy nepocítili samotu, ale aby tých krásnych chvíľ ešte objavili v živote veľa, aby našli mier v srdci, pokoj v duši, lásku a porozumenie v kruhu svojich najbližších a priateľov, vo svojej rodine.Prajem vám, milí naši spoluobčania, aby sa vám vaša láska a obetavosť, s ktorou ste prežili svoj život, vracali plným priehrštím v podobe milého slova a vďačného úsmevu.  

Božena Zázrivcová, starostka obce

Dátum vloženia: 1. 5. 2014 13:54
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:163
TÝŽDEŇ:749
CELKOM:1376031

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady