Menu
Obec Selce
Obec Selce

Vážení Selčania...

...máme po voľbách a tak človek chtiac - nechtiac hodnotí, ako to všetko prebehlo a dopadlo. Som roky pracovne spätá s volebnou agendou a nedá mi nereagovať na situáciuv období okolo komunálnych volieb. Na začiatok uvediem len toľko, že takáto predvolebná kampaň nebola ani v jednej obci v našom okrese.

...máme po voľbách a tak človek chtiac - nechtiac hodnotí, ako to všetko prebehlo a dopadlo. Som roky pracovne spätá s volebnou agendou a nedá mi nereagovať na situáciuv období okolo komunálnych volieb. Na začiatok uvediem len toľko, že takáto predvolebná kampaň nebola ani v jednej obci v našom okrese. Udialo sa všeličo, ale v Selciach to bol hádam unikát v spôsobe prezentovania, alebo skôr dehonestácia ľudí, práce a aj samotnej bývalej starostky a predtým kandidáta na starostu. Prekvapuje ma, k čomu sa ľudia dokážu znížiť, k akým absurdným obvineniam a slovám. Myslím si, že všetky veci, ktoré boli uvedené na letáku proti bývalej starostke, boli verejne známe a zverejnené na internete.Možno, keby si každý jeden z nás trochu nazrel do svojho vnútra, zistili by sme,že staré dobré slovenské porekadlo „bližšia košeľa ako kabát" obsahuje kus pravdy a každý z nás by sa snažil pomôcť najprv svojej rodine. Asi to nie je celkom kóšer, ale úprimne - väčšina z nás by urobila to isté.

Nemali by sme ale v tomto období hodnotiť dve volebné obdobia z pohľadu občana smerom k obci? Čo sa urobilo a v čom sa naša obec zmenila? Či sa nám to páči alebo nie, faktom ostáva, že sa toho zmenilo hodne. Deti v našej škole majú nové okná a teplejšie, cintorín máme najkrajšie upravený v celom okolí, námestie zmenilo tiež svoju tvár a ešte tu bolo mnoho drobných akcií, ktoré sa urobili za p. Zázrivcovej. Netvrdím, že je to len jej zásluha.Boli tu ľudia, ktorí sa na týchto akciách podieľali, pomohli svojimi kontaktmi alebo vlastnou prácou, nezištne a pre všetkých selčanov. Tak si myslím, že je možno namieste poďakovaťsa bývalej starostke za to, čo sa jej podarilo a zaželať novému starostovi, aby dokončil dobré projekty a zveľaďoval Selce ďalej pre všetkých. No tu zasa niekomu vadilo, že je „Horehronec" , napriek tomu, že už viac ako 25 rokov žije v Selciach a zrejme aj dožije, keď si tu založil rodinu a postavil dom. To má byť jeho mínusom, že je z horehronia? No nehnevajte sa, ale to je taký argument, že mi bolo trápne čítať tie slová. A vôbec si nemyslím, že tí čo ho volili „osprosteli".

K obvineniam, ktoré boli v rôznych elaborátoch, ktoré mali občania Seliec v schránkach, sa nebudem vyjadrovať. Netrúfnem si, lebo nemám na to dôkazy. Ak ma niečo ťažilo, alebo som nesúhlasila, nikdy som nemala problém to verejne prezentovať a vyjadrila som svoj názor bez problémov. Kde boli doteraz tí, ktorí sú autormi týchto plagátikov, prečo neprišli na obecné zastupiteľstvo a nepýtali vysvetlenia na svoje otázky alebo problémy? Tam bol priestor na všetky pripomienkytýkajúce sa práce či rozhodovania bývalej starostky. Nemyslíte si, že by bolo minimálne férovejšie sa na to opýtať zoči-voči?Všetky námietky a otázky by boli zodpovedané verejne, teda aspoň pred obecným zastupiteľstvom. Tam je priestor na riešenie takýchto problémov.

Bolo mi z toho všetkého smutno a naivne som si myslela, že v obci až k takýmto praktikám nedochádza. No mýlila som sa. A čo ma dosť urazilo, neviem, či boli správne použité slová „samostatne rozmýšľajúci" - to ako takmer celé Selce až na pár desiatok ľudí sú nesvojprávni??? Ja si myslím, že každý, kto tu žije a len trochu sa zaujíma o život v obci a jej bežné fungovanie, má aký taký prehľad o tom, čo sa robí, čo by sa malo robiť a čo nie je správne trebárs v rozdeľovaní obecného rozpočtu. Nehovorím, že súhlasím s každým riešením problémov v obci, ale snažím sa pripomienky prezentovať nie anonymne, to nikdy k ničomu neviedlo, a myslím si, že ani nebude.

Neviem, čo týmto všetkým niekto sledoval, ale na komunálnej úrovni, teda v obci je takéto jednanie nanajvýšnevhodné a smutné zároveň. Veď či nechceme všetci, aby sa nám v Selciach žilo lepšie?Aby sme sa prezentovaliradšej takými aktivitami, ktoré nás zviditeľňujú v dobrom, napr. náš Držkový deň, Vianočné trhy, lyžiarske stredisko v Čachove čiFuggerov dvor? Ja si myslím, že áno a verím, že nech je na stoličke starostu ktokoľvek, bude sa zo všetkých síl snažiť našu obec prezentovať a ťahať dopredu svojimi dobrýmiprojektmi, akciami a hlavne úmyslami. A my všetci by sme mali jemu a našej obci pomáhať.

Záverom prajem všetkým občanom Seliec pokojné prežitie vianočných sviatkov a do Novéhoroku všetkým zdravie a šťastie.

Mgr. Zdenka Jesenská

Dátum vloženia: 1. 6. 2014 14:00
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:91
TÝŽDEŇ:91
CELKOM:1321360

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady