Menu
Obec Selce
Obec Selce

Zo života školy...

Devätnásť žiakov 1. až 6.ročníka prednieslo piesne podľa vlastného výberu. Počas prehliadky zneli piesne z rôznych regiónov Slovenska. Porota, ktorú tvorili dve žiačky ZUŠ Brusno v odbore spev Sofia Lóhová, Alica Zorská a pani učiteľka Jana Brozmanová, mala ťažkú prácu, aby spomedzi súťažiacich vybrala tých najlepších.

V I. kategórii získali ocenenie poroty Samuel Majcherz 1. tr., Mária Palušová a OlíviaKamenská z 2. tr., Laura Hiadlovskáz 3. triedy.

V II. kategóriiporota ocenila Jakuba Ruskazo 4. tr., Andreja Čuloka a DominikuMurgašovú z 5. triedy (foto 1,2,3)

Veríme, že na budúci rok sa do tejto speváckej súťaže prihlási ešte viac detí.

V umeleckej súťaži - vo Veľkonočnom aranžovaní - našu školu v obvodnom kole v Banskej Bystrici reprezentovala žiačka 9. ročníka Monika Šifferová. Svojou prácou získala pre školu „ Cenu CVČ Junior".

Okrem umeleckých talentov je v našej škole veľa dobrých športovcov a športovkýň. Na turnaji vo veľkom futbale v 2. kole Coca Cola Školský pohár vo Fiľakove družstvo dievčat (A. Zorská, I. Mesíková, A. Mesíková, D. Mesíková, D. Majcherová, D. Strečková, L. Rusková, M. Miklošová, D. Patrášová, V. Očenášová, L. Bohušová, B. Hrabajová) zvíťazilo a v 3. kole súťaže sa umiestnilo na 7. mieste.

Výborné výsledky dosiahli žiaci našej školy v krajskom kole vo florbale:

- mladšie žiačky sa umiestnili na 5. mieste,

- družstvo starších žiakov (Ch. Faltáni, Marek Hraško, Martin Hraško, M. Maruniak, P. Maruniak,D. Olšiak, M. Schiffer, A. Slobodník, T. Strečok) obsadilo 3. miesto,

- vynikajúci výsledok dosiahli staršie žiačky (A. Briššová, N. Gibalová, B. Hrabajová, S. Lóhová, I. Mesíková, D. Strečková, L. Rusková, A. Zorská, D. Patrášová), ktoré sa v krajskom kole umiestnili na 1. mieste. (foto 4) Na Majstrovstvách Slovenska sa staršie žiačky umiestnili na 6. mieste.

Najlepšou hráčkou turnajov je žiačka 9. ročníka Adriana Briššová, ktorá je zároveň aj reprezentantkou SR 16, SR 17 - futbal ženy, kde reprezentuje našu obec aj v zahraničí (Moldavsko, Rumunsko).

Okrem spevu a športovania majú naši žiaci radi aj matematiku. Aj keď je náročná, mnohí si s ňou hravo poradia, o čom svedčia aj výsledky súťaží.

Najúspešnejšími riešiteľmi Matematického klokana z 1. a 2. ročníka sú: Samuel Majcher a Šimon Vrbický z 1. tr., Jakub Chaban a Olívia Kamenská z 2. triedy.

Medzi úspešných riešiteľov školského kola Pytagoriády žiakov 3. - 8. ročníka patria Denis Strečok zo 6. tr., Mária Miklošová z 8. tr., Vladimíra Brožová a Dominika Vrbická z 5.tr., Marek Jančiar zo 7. tr., Tobiáš Sivčák, Jozef Patráš a Adam Škorec z 3. triedy.

V silnej konkurencii v obvodnom kole Pytagoriády v Banskej Bystrici sa stali úspešnými riešiteľmi Marek Jančiar zo 7. triedy a Mária Miklošová z 8. triedy. ( foto 5)

V tomto školskom roku sú výsledky našich deviatakov v Celoštátnom testovaní 9. (v Monitore) veľmi dobré. Tak, ako po iné roky, sme sa umiestnili nad priemerom žiakov 9. ročníkov v SR.

Z matematiky napísali naši žiaci testy na 69,03% ( celoslovenský priemer 60,7%), zo slovenského jazyka a literatúry na 74,97% ( celoslovenský priemer 67,51%). Tento úspech je výsledkom práce žiakov a vyučujúcich matematiky a slovenského jazyka našej školy. Veríme, že na tejto úrovni sa udržíme aj v budúcom školskom roku.

Text: Mgr. A. Kapustová

Dátum vloženia: 1. 6. 2013 15:17
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45