Menu
Obec Selce
Obec Selce

Kutliarsky deň - 13.ročník

Dňa 9. júna 2018 sa v doobedňajších hodinách začali schádzať do futbalového areálu v Selciach návštevníci, ale aj súťažiaci 13. ročníka súťaže vo varení držkového gulášu. Tak ako po minulé roky, aj tento ročník navštívili stovky hostí, pričom každý si mohol vybrať to svoje z bohatého programu.

Milovníci dobrého jedla sa potešili hlavnej špecialite celého dňa, a to držkovému gulášu. Nechýbal ani guláš z diviny, bryndzové halušky od majstrov sveta, výborné langoše, kebab, rôzne grilované špeciality, cukrová vata či tvarožník.

Po 15tej hodine sa konalo vyhlásenie výsledkov sútaže vo varení držkového guláša, ktorého sa tohto roku zúčastnilo dvadsať dvojčlenných družstiev.
Porota vyhodnotila ako najlepší guláš družstva „Švagrovci“ – Veronika Juhásová a Ľubomír Makóni, na II. mieste skončili „ŠOGI“ - Jozef Šomodi a Ivan Čangel a na III. mieste sa umiestnili „Otec a syn“ - Jaroslav Hiadlovský a Tomáš Hiadlovský.

V kultúrnom programe bol najpočetnejšie zastúpený folklór a to v podobe DFS Priechoďančok, DFS Vánok zo Seliec, folklórny súbor Bystrina a selčianski fujaristi Svrčinovci.
Dobrú náladu umocnilo vystúpenie detského speváckeho zboru Andantíno,ktorý spolu s Nelou Nálepkovou a ZUŠ Band Slovenská Ľupča zaspievali niekoľko krásnych skladieb zo svojho repertoáru.

Veľký úspech zožal aj Ján Kočiš - majster sveta v trial show, kedy sa ľuďom pri jeho adrenalínových kúskoch na bicykli zatajoval dych.
Vrcholom programu bol nepochybne víťaz Superstar Peter Cmorík s jeho kapelou, ktorý vytvoril skvelú atmosféru a počas jeho vystúpenia si s ním pospevovalo celé publikum. Potom nasledovala hudobná skupina Duchoňovci a po 20.30hod. sa začala tanečná zábava, ktorá trvala až do skorých ranných hodín.

Pre našich najmenších bol pripravený sprievodný program ako vystúpenie sokoliarov, jazda na koníkoch, detské skákacie hrady, lukostreľba, maľovanie na tvár a detské tvorivé dielne. V priebehu celého dňa boli prezentované výrobky ľudových remeselníkov a expozícia gazdovského dvora.

Všetkým návštevníkom ĎAKUJEME a tešíme sa na návštevu nasledujúceho 14.ročníka Kutliarskeho dňa.

Dátum vloženia: 9. 6. 2018 17:11
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 6. 2018 12:59
Autor: Mgr. Katarína Chovancová

Fotogaléria

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:518
TÝŽDEŇ:1661
CELKOM:1362473

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Odpady

 odpady