Menu
Obec Selce
Obec Selce

Agroturistika – areál v našom chotári.

Agroturistika – areál v našom chotári.

Mnohí z nás iste zaregistrovali, že v posledných rokoch sa na Selčianskom diele udialo zopár zmien. Najviditeľnejšou bolo stavanie agroturisického areálu nazvaného Fuggerov dvor. Zo začiatku sa názov mnohým nevidel, no zvykli sme si. Aspoň si takto pripomenieme Jacoba Fuggera - významného nemeckého bankára pôsobiaceho aj v Banskej Bystrici, ktorý sa výraznou mierou pričinil o rozvoj mesta a jeho okolia.

Keďže celá stavba vznikala na mieste bývalej kejdy - teda miesta úzko spätého s chovom oviec a neskôr aj koní, vznikol tu agroturistický areál. Domáci aj cezpoľní návštevníci sa môžu potešiť z pohľadu na ovce, kozy, ušľachtilé kone aj poníka Huga. Na poníkovi sa môžu povoziť najmä deti, na koňoch všetci.

V priestoroch hotela sa môžu pocestní občerstviť jedlom a pitím, ba môžu využiť aj wellness centrum - sauny, vírivku, masáže, bazén. Povedľa hotela sa nachádza multifunkčné ihrisko, kde si môžete zahrať tenis, volejbal či malý futbal. Ak sa chcete ubytovať, hotel ponúka štrnásť dvojlôžkových izieb alebo apartmány s dvoma dvojlôžkovými izbami. Na usporadúvanie rodinných osláv a stretnutí je vhodná konferenčná miestnosť a salónik. Príďte sa aj vy pozrieť na nový objekt v chotári! Iste zažijete pekný deň s trochou turistiky, trochou občerstvenia, možno aj miestnymi špecialitami, prekrásnym výhľadom na celú dolinu aj okolité kopce, veď naša dolina je krásna v každom ročnom období. A ak by ste si chceli objednať niektoré z našich služieb, stačí zatelefonovať na č.t.: 0911 278 366 alebo sa pozrieť na stránku http://www.fuggerov-dvor.sk/.

Už teraz sa na vás teší

                                                         Ing. Pavol Vajcík

Dátum vloženia: 1. 7. 2009 23:01
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:45

Obec

Úradné hodiny

Obecný úrad:

Po: 7:00-12:00   12:30-15:30
Ut:  Nestránkový deň
St:  7:00-12:00   12:30-17:00
Št: 7:00-12:00   12:30-15:30
Pi:  7:00-12:00

 

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Knižnica

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:173
TÝŽDEŇ:1500
CELKOM:1246429

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Prihlásenie k odberu správ

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

harmonogram zberu odpadu